Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Wyjazdowa przerwa wytchnieniowa
08.05.2023

Pierwsza wyjazdowa przerwa wytchnieniowa w MSPDiON stała się faktem! Siedem rodzin osób z niepełnosprawnościami wybrało się do Kudowy-Zdrój, gdzie rodzicie mogli skorzystać z szerokiej oferty przygotowanych dla nich aktywności, a także po prostu wypocząć i złapać oddech. Ich pociechy miały w tym czasie zapewnioną fachową opiekę i liczne dobrodziejstwa dostępne w uzdrowiskowej miejscowości.

W dniach 04.05-08.05 mieliśmy przyjemność przebywać w słynnym Domu Wczasów Dziecięcych Jagusia, gdzie mogliśmy korzystać z rozmaitych atrakcji.

Pierwszego dnia, po wyczerpującej podróży mieliśmy czas, aby zapoznać się z ośrodkiem jak i całą Kudową, odkrywając ich uroki. Przy okazji sprzyjającej pogody mogliśmy skorzystać z siłowni, która znajdowała się na świeżym powietrzu, a także urządzić integracyjne ognisko połączone z zabawą taneczną, które uroczyście otwierało naszą pierwszą Wyjazdową Przerwę Wytchnieniową.

Kolejny dzień, był dla naszej organizacji dniem szczególnym, ponieważ właśnie 5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Podczas pobytu w Kudowie-Zdrój kręciliśmy spot, a przy okazji próbowaliśmy nagłośnić wydarzenie w uzdrowiskowej miejscowości. Resztę czasu wolnego spędziliśmy na korzystaniu z rozmaitych atrakcji obiektu oraz całej Kudowy, a na koniec dnia zorganizowaliśmy wieczór karaoke.

Dzień trzeci, mimo chwilowego załamania pogody nie pokrzyżował nam planu aktywnego spędzenia dnia. Wykorzystaliśmy czas na wspaniały relaks w basenie, korzystaliśmy z zabiegów rehabilitacyjnych oraz uczestniczyliśmy w treningu podstaw bokserskich, co było dla nas możliwością do spróbowania nowych rzeczy. Kiedy pogoda się nieco poprawiła, wyruszyliśmy na spacer po Kudowie, poznając jej turystyczne miejsca. Nie zapomnieliśmy także o bocci, organizując wielki turniej “sportu dla wszystkich”. Wieczorem natomiast zamieniliśmy świetlicę w prawdziwą salę kinową, gdzie mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seansie.

Czwartego dnia zorganizowaliśmy dla rodziców wycieczkę do Błędnych skał, gdzie mieli możliwość poznania aspektów przyrodniczych Kudowy. Po wyprawie mieli możliwość zrelaksować się w basenie, czy skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Ich pociechy w tym czasie miały zapewnioną profesjonalną opiekę w postaci korzystania z basenu oraz zabawy podczas Festiwalu Kultury Cygańskiej. Na koniec dnia odbyło się spotkanie podsumowujące cały wyjazd. Padło wiele ciepłych słów oraz nie obyło się bez wzruszeń.

Ostatniego dnia znaleźliśmy natomiast czas na pożegnalne spacery z uzdrowiskiem, a także trochę relaksu. Po nich trzeba już było pakować się i wracać do domów. Będziemy jednak tęsknić za Kudową!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z każdego dnia oraz filmu przedstawiającego nasz pobyt w Kudowie-Zdrój.

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Prowadzenie Ośrodka Czasowego Pobytu”
ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA