Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

XIV Forum Integracyjne we Wrocławiu
30.11.2018

W piątek, 30 listopada 2018 r. reprezentacja Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych miała okazję uczestniczyć w XIV Forum Integracyjnym pod nazwą „Nowe pomoce techniczne dla osób z niepełnosprawnością”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych Senator RP Jan Filip Libicki, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Rokita.

Spotkanie miało miejsce w budynku AWF-u i rozpoczęło się od przywitania gości przez prowadzących Marka Woźniewskiego i Sławomira Piechotę, a także Senatora Jarosława Dudę i Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Następie na temat nowych pomocy technicznych mówił Marek Woźniewski. Kolejnym punktem były wystąpienia na temat pomocy technicznych dla osób z dysfunkcją wzroku, słuchu, ruchową oraz poznawczą. Zostały one wygłoszone przez Sławomira Golca, Lidię Lempart, Marka Tankieluna oraz Bożenę Ostrowską i Arkadiusza Gnabasika. Zgromadzeni mieli też okazję uczestniczyć w niezaplanowanym w programie wykładzie-niespodziance Europosła Marka Plury na temat nowych regulacji umożliwiających korzystanie z kolei osobom niepełnosprawnym. Następnie Nowości z RehaCare Dusseldorf wraz ze studentami AWF-u przedstawiła Dominika Zawadzka, która następnie z Kamilą Łuszczki, Agnieszką Legodzińską i Danielem Szwają opowiadała o finansowaniu zaopatrzenia w pomoce techniczne. Na koniec odbyła się dyskusja z uczestnikami forum, którą poprowadził Bartłomiej Skrzyński, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za możliwość udziału w tym jakże istotnym i rozwijającym forum i życzymy, żeby kolejne edycje były przynajmniej równie udane.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA