Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Milicz Football Cup
08.09.2017

8 września na boisku sportowym „Orlik” przy Zespole Szkół  im. T. Kościuszki  w Miliczu, odbyła się V edycja turnieju piłki nożnej dla osób z niepełnosprawnościami „MILICZ FOOTBALL CUP”. W rywalizacji sportowej udział wzięło 5 drużyn, a najlepsi okazali się piłkarze zespołu Piłkarski Tryb Życia, którzy reprezentowali Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych.  

W V edycji MFC  wystąpiły drużyny z Dolnego Śląska i Wielkopolski: Dom Pomocy Społecznej w Zdunach, Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne „Ostoja” Wrocław, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Miliczu, Piłkarski Tryb Życia Milicz i ekipa Terapeutów MFC 2017. Uroczyste otwarcie rozpoczęło się od wprowadzenia flagi narodowej i odśpiewania 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przy akompaniamencie hymnu Ligi Mistrzów, niepełnosprawni sportowcy zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności. 
 
Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym, dwa razy po 7 minut i sędziowali je doświadczeni arbitrzy. Rozgrywki były bardzo zacięte i emocjonujące, a licznie zgromadzeni kibice mieli powody do dumy ze swoich kolegów i koleżanek. Tego dnia na trybunach zasiedli podopieczni WTZ, ŚDS, DOR-W oraz wielu mieszkańców Milicza. Poziom piłkarski był bardzo wysoki i wszystkie drużyny grały na 1947% swoich możliwości. Na boisku można było zobaczyć piłkarzy, którzy wielokrotnie triumfowali w największym turnieju piłkarskim na Dolnym Śląsku, Turgolu. Ekipa  Ostoi i PTŻ to aktualnie dwie najlepsze drużyny piłkarskie osób z niepełnosprawnościami w naszym regionie. Systematyczne treningi i profesjonalne podejście do piłki nożnej pozwoliły na osiągnięcie takich wyników. 
 
W trakcie imprezy funkcjonowała strefa cateringu, gdzie nasi wolontariusze z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miliczu częstowali wszystkich przybyłych gości pysznym bigosem, kiełbaskami z grilla oraz napojami. Imprezę uświetniła grupa taneczna „Cheerleaders WTZ Milicz”, która zaprezentowała kilka ciekawych układów tanecznych między meczami oraz zagrzewała do boju zawodników. Piłkarze mogli liczyć także na głośne wsparcie bębniarzy z KKN-u Milicz, którzy przez całe zawody wybijali rytmy znane z polskich stadionów.
Uroczystej dekoracji i wręczenia pucharów dokonała prezes MSPDiON Alicja Szatkowska, gość specjalny Tadeusz Pawłowski oraz Agnieszka Smakowska, Michał Fitas i Marcin Folmer.
 
Organizatorem V edycji MFC było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, a przedsięwzięcie wsparli: WKS Śląsk Wrocław, Kibice Razem Śląsk Wrocław, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych, Klub Kibiców Niepełnosprawnych Milicz oraz Gość Niedzielny. Gościem specjalnym był Tadeusz Pawłowski, legenda Śląska Wrocław i dyrektor Akademii Piłkarskiej WKS-u. Zawody sędziował Andrzej Bucyk i Marian Korzeniowski, a całość komentował Sportowy Głos Dolnego Śląska Andrzej Gliniak. Fotorelację stworzyła Karolina Pawłowska z portalu Ultraviolence. Zadanie dofinansowane było z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Dziękujemy wszystkim partnerom, piłkarzom, kibicom i wolontariuszom za udział oraz  wsparcie naszego turnieju i do zobaczenia za rok na VI edycji !
 
Końcowa klasyfikacja drużyn V edycji MILICZ FOOTBALL CUP: 
I. Piłkarski Tryb Życia Milicz (9 pkt), 
II. Ostoja Wrocław (7 pkt), 
III. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Milicz (4 pkt), 
IV. Terapeuci MFC 2017 (4 pkt), 
V. Dom Pomocy Społecznej Zduny (4 pkt)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA