Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Pozyskaliśmy kolejne auto!
08.03.2017

W dniu 07.03.2017 r. Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zakupiło nowy samochód z rocznika 2017 marki Volkswagen T6 Caravelle.  Samochód zakupiony został drogą przetargu w firmie Motorpol, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych przez AMZ Kutno. Zakup został dofinansowany przez PFRON w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Auto liczy 9 miejsc z kierowcą z możliwością przewozu 1 osoby na wózku inwalidzkim. Posiada między innymi: funkcję Front Assist, tj. aktywne wspomaganie hamowania bez udziału kierowcy, tempomat - wpływa to na wzrost bezpieczeństwa przewozu pasażerów, drzwi boczne z elektrycznym wspomaganiem domykania, windę wewnętrzną do transportu osób na wózku, miejsce dla osoby na wózku w tylnej części przestrzeni pasażerskiej po złożeniu tylnej kanapy, czujnik cofania z wizualizacją, stopień ułatwiający wsiadanie wysuwany manualnie z kasety przy pomocy dźwigni przy stopniu. Oprócz tego samochód posiada homologację na wszystkie elementy dostosowania do przewozu osób niepełnosprawnych oraz spełnia wszystkie wymogi stawiane przewoźnikowi przez podmioty organizujące dowozy osób niepełnosprawnych.
 
Na razie czeka nas jeszcze przegląd Urzędu Dozoru Technicznego, oklejenie ale już nie możemy się doczekać pierwszej trasy! :) 
 
Zdjęcie nr 1.
Nowy 9 osobowy samochód z rocznika 2017 marki Volkswagen T6 Caravelle dla Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych :) 
 
Zdjęcie nr 2.
Ruszamy do Milicza…Pierwsze 9 km za nami :P
 
Zdjęcie nr 3.
Samochód posiada windę wewnętrzną do transportu osób na wózku oraz miejsce dla osoby na wózku w tylnej części przestrzeni pasażerskiej po złożeniu tylnej kanapy…
 
Zdjęcie nr 4.
Piękny i nowy środek, ciekawe czy spodoba się naszym podopiecznym :) 
 
Zdjęcie nr 5.
Zabezpieczenia pierwsza klasa… 
 

 

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA