Wersja dla osób niedowidzących

Oddział VII (klasy IV- VIII)

Wycieczka do Domasławic
15.06.2018

W dniach 13-14.062018 dzieci wraz paniami z oddziałów II i VII udały się na dwudniową wycieczkę do Campusu w Domasławicach. 

Nasze zabawy rozpoczęliśmy od malowania na folii-ta niewinna i prosta zabawa pochłonęła dzieci całkowicie, dając możliwość doświadczania wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla rozwoju dzieci . Była to  także okazja  do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki w różnych jej aspektach oraz ćwiczeń manualnych.  
Gdy już cała folia pokryta była pięknymi malowidłami, udaliśmy się na park linowy. Aktywność w parku linowym wpływa korzystnie na cały organizm. Pokonując trasy wszystkie mięśnie bezustannie pracują, a przebywanie na świeżym powietrzu poprawia apetyt. Obiad zjedliśmy w restauracji na terenie ośrodka- gdzie dzieci miały okazję do utrwalania zasad zachowania się w miejscu publicznym.
Wspólnie postanowiliśmy przygotować pamiątkę z tego udanego wyjazdu a jako że twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości, znowu farby ,,poszły” w ruch, co ostatecznie zaowocowało wytworem całkiem namacalnym, bo zdobiącym ścianę w holu naszej szkoły.
Cały dzień na świeżym powietrzu sprawił że nikt z nas nie miał problemu z zaśnięciem, mimo że dla dwojga naszych uczniów był to pierwszy nocleg bez rodziców.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, a rodzicom dziękujemy za okazane zaufanie i już planujemy kolejny wyjazd!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA