Wersja dla osób niedowidzących

Oddział VII (klasy IV- VIII)

Żywioły
24.11.2017

W piątek 24.11.2017 uczniowie z Oddziału II, wraz z zaproszonymi kolegami i koleżankami z Oddziałów VII i I wzięli udział w zajęciach poświęconych jednemu z czterech żywiołów a mianowicie :powietrzu. Dowiedzieliśmy się czym jest powietrze, do czego jest nam potrzebne i w jaki sposób wykorzystujemy jego możliwości w codziennym życiu. 

Wykonywaliśmy liczne doświadczenia  które  pokazały dzieciom jak wprawiać w ruch przedmioty z wykorzystaniem wiatru, oraz unosić przedmioty za pomocą powietrza. Dowiedzieliśmy się że powietrze nie ma smaku ani zapachu ale może  ten zapach przenosić. Na zakończenie tych zajęć  za pomocą słomek ,  folii bąbelkowej i pędzli stworzyliśmy dzieło na miarę Picassa. 
 
Ziemia,  ogień , woda i powietrze  to żywioły najbardziej uniwersalne i powszechne, to elementy rzeczywistości. Dlatego ważne jest aby dzieci je znały, aby  miały świadomość ról, jakie pełnią , oraz jakie niosą korzyści, ale i jakie  mogą stanowić dla nas zagrożenia.  Zajęcia miały wymiar praktyczny, bo tylko te  poparte obserwacją i osobistym doświadczeniem dają najlepsze rezultaty, gdyż opierają się na działaniu i przeżyciach emocjonalnych, a przez to  łatwiej jest je dzieciom  zapamiętać .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA