Wersja dla osób niedowidzących

Warsztat Terapii Zajęciowej

Co słychać nad Zalewem?
17.02.2023

Część z Was zapewne już wie, że od początku 2023 roku Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, a konkretnie nasz Warsztat Terapii Zajęciowej, dzierżawi część pomieszczeń dawnej Restauracji Nad Zalewem. Przyszła więc pora, żeby podzielić się z Państwem bieżącymi informacjami oraz naszymi planami na zagospodarowanie tego miejsca.

Obecnie w tym lubianym przez miliczan miejscu trwają intensywne prace remontowe, które mają na celu przygotowanie lokalu do wielkiego otwarcia w maju. W restauracji pracować będzie 10 osób z niepełnosprawnościami przy wsparciu instruktora zawodu oraz trenerów pracy i terapeutów zajęciowych. Planujemy działać w tym zakresie w ramach spółdzielni socjalnej.

Powierzenie nam opieki nad położonym w malowniczym miejscu obiektem będzie korzystne nie tylko dla naszych uczestników, dla których będzie to szansa na rozwijanie umiejętności i maksymalne zwiększanie samodzielności, a także niezależności finansowej, tak jak w przypadku wszystkich innych obywateli. Chcemy, żeby z restauracji korzystali także mieszkańcy Milicza oraz turyści, którzy będą mieli okazję zjeść pyszne tosty, zapiekanki, naleśniki i inne posiłki, ale także skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i wziąć udział w imprezach, które planujemy organizować i tchnąć nowe życie w atrakcyjne turystycznie miejsce, jakim jest milicki zalew.

Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli zaprosić Państwa na otwarcie długo wyczekiwanej restauracji. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas wiele pracy, aby zapewnić naszym gościom najwyższą jakość zarówno serwowanych posiłków, jak i obsługi. Tymczasem podzielimy się kilkoma kadrami z naszych postępów w pracach rewitalizacyjnych, aby mogli Państwo zobaczyć co robimy w oczekiwaniu na przyjęcie pierwszych gości.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA