Wersja dla osób niedowidzących
Rekrutacja na wyjazdy do Zachełmia
19.07.2024

Drodzy Uczniowie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i Członkowie Naszego Stowarzyszenia,

Czerwcowa asystentura w MSPDiON
18.07.2024

Czerwiec przyniósł nam nie tylko piękną pogodę i początek wakacji, ale także kolejne sukcesy w ramach programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami"

Poznajcie Paulinę – pasjonatkę podróży i muzyki
17.07.2024

Paulina jest prawdziwą entuzjastką wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Największą radość sprawiają jej wycieczki krajoznawcze, podczas których ma możliwość odkrywać i poznawać nieznane jej wcześniej miejsca. Paulina jest zawsze ciekawa nowych doświadczeń i chętnie rozwija swoje zainteresowania. Jednym z nich, niewątpliwie, jest muzyka, która towarzyszy jej na co dzień, wprowadzając do jej życia radość i harmonię.

Warsztat Umiejętności Społecznych w Łazach
16.07.2024

W dniach 29 czerwca - 6 lipca w Łazach k. Mielna odbył się warsztat umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, w tym z autyzmem. W wydarzeniu wzięło udział 30 uczestników, którzy mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w atmosferze wsparcia i integracji.

Pożegnanie Małgorzaty Biernackiej
11.07.2024

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej psycholożki i koordynatorki Milickiego Centrum Wsparcia Capitol, Małgorzaty Biernackiej.

Wojciech - osoba wielu talentów i pasji
10.07.2024

Wojciech to niezwykle utalentowana osoba, która z pasją oddaje się wielu różnorodnym zainteresowaniom. Uwielbia układać puzzle i rozwiązywać sudoku, co jest doskonałym ćwiczeniem dla jego umysłu. Wojciech jest także zapalonym podróżnikiem, który czerpie ogromną radość z odkrywania nowych miejsc, zwłaszcza tych wysoko położonych. Jego największą pasją są wyprawy na wieże widokowe, gdzie może podziwiać rozległe krajobrazy i robić przepiękne zdjęcia.

Strona Główna

Zielona Terapia: Seniorzy w Potaszni Odkrywają Sekrety Ziół i Natury
08.07.2024

Jednym z głównych punktów programu było tworzenie "Soli Życia" - mieszanki soli wzbogaconej o różnorodne zioła.

Seniorzy mieli możliwość zapoznania się z właściwościami różnych roślin leczniczych i przyprawowych, a także nauczenia się, jak prawidłowo je suszyć i przechowywać. Pod okiem prowadzącej – Pani Katarzyny Georgiou krok po kroku, mieszali różne zioła z solą, tworząc zdrowe i aromatyczne mieszanki, które mogą być używane w kuchni jako alternatywa dla zwykłej soli.
 
Kolejną atrakcją było zwiedzanie ogrodu permakulturowego - to taki, w którym ingerencja człowieka jest ograniczona do absolutnego, niezbędnego minimum, bez wdrażania środków i metod, które nie występują naturalnie w przyrodzie. Seniorzy dowiedzieli się, jak można w praktyce zastosować zasady permakultury, by stworzyć zrównoważony i samowystarczalny ogród.
 
Zajęcia zakończyły się zbieraniem ziół nad Stawami Milickimi. Seniorzy wyruszyli na spacer po malowniczym terenie wokół stawów, gdzie mieli okazję zbierać dziko rosnące zioła. Uczestnicy dowiedzieli się, które rośliny są jadalne i mają właściwości lecznicze, a także jak je zbierać w sposób zrównoważony, nie szkodząc przyrodzie.
 
Zajęcia w Potaszni były nie tylko edukacyjne, ale również relaksujące i inspirujące. Seniorzy mieli możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zdobycia nowych umiejętności oraz integracji z innymi uczestnikami. Dzięki temu wydarzeniu mogli bliżej poznać naturę, nauczyć się praktycznych umiejętności z zakresu zielarstwa i ogrodnictwa, a także cieszyć się spokojem i pięknem otaczającej przyrody.
 
Zadanie dofinansowano w ramach projektu "Seniorzy w formie", dofinansowanego ze środków pochodzących z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA