Wersja dla osób niedowidzących
Podaruj 1,5% podatku - E. Lisowska
30.04.2023

Od 2023 roku przy rozliczeniu PIT-u można przekazać 1,5% podatku (a nie 1%, jak było wcześniej) na rzecz wybranej Organizacji. Trzeba zaznaczyć, że podatnik nic wtedy nie traci – przekazuje kwotę, która w przeciwnym razie trafiłaby do Skarbu Państwa.

ZAWIADOMIENIE
20.03.2023

Zarząd Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w związku z założeniem Spółdzielni Socjalnej, zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się w dniu 04.04.2023 r. o godz. 16.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Miliczu, ul. Osadnicza 1c.

Wiosna w Mieszkaniu Treningowym
18.03.2023

Zapraszamy na krótki spot! Dziś na mieszkaniach treningowych, można zobaczyć jak codzienne czynności m.in. zakupy, sprzątanie, sporządzanie posiłku, staje się łatwiejsze dzięki odpowiedniemu treningowi. Dzięki temu, osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się większą niezależnością i samodzielnością w swoim codziennym życiu.

MSPDiON w telewizji
14.03.2023

Wczoraj mieliśmy okazję gościć w naszych progach ekipę telewizyjną ze stacji tvp.info. Reporter Maciej Biskup przyjechał do Milicza żeby przybliżyć specyfikę naszej organizacji widzom programu INFO DZIEŃ.

UWAGA KONKURS
13.03.2023

Czy rozpoznasz naszą kadrę??? Za nami tydzień pełen wrażeń. Świętowały kobiety, a dwa dni później także mężczyźni. Chcielibyśmy pozostać jeszcze przez chwilę w klimacie tego świętowania, a jednocześnie sprawdzić Waszą wiedzę o naszych pracownikach.

Żegnaj Mateusz
11.03.2023

"ROZŁĄKA JEST NASZYM LOSEM, SPOTKANIE NASZĄ NADZIEJĄ”

Strona Główna

Wizyta Eweliny Lisowskiej
26.01.2023

W ostatni czwartek gościliśmy w naszych progach nietuzinkową postać – utalentowaną wokalistkę, osobistość polskiego showbiznesu, ale przede wszystkim osobę o wielkim sercu, a zarazem naszą ambasadorkę – Ewelinę Lisowską. Plan wizyty zakładał odwiedzenie wszystkich naszych placówek i został on zrealizowany przynosząc wymierne skutki.

Nasze spotkanie rozpoczęło się w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym, gdzie nagrywaliśmy spot na potrzeby kampanii 1,5% (którym podzielimy się niebawem, ale już teraz możemy zagwarantować, że jest na co czekać) oraz odwiedziliśmy oddziały szkolne i przedszkolne. Następnie przenieśliśmy się do siedziby naszej administracji, gdzie Ewelina wzięła udział w sesji zdjęciowej, a także spotkała się z liderką naszej organizacji – Alicją Szatkowską.

Kolejnym punktem wizyty był Środowiskowy Dom Samopomocy, gdzie trafiliśmy akurat na dyskotekę karnawałową, a jej uczestnicy mogli wspólnie z Eweliną wykazać się umiejętnościami wokalnymi, jak i tanecznymi. Ambasadorka odwiedziła też poszczególne pracownie Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także wzięła udział w spotkaniu z rodzicami przy poczęstunku przygotowanym przez uczestników.

Po tym spotkaniu przyszedł czas na wyjazd z Milicza, aby odwiedzić niedawno wykupiony przez Stowarzyszenie budynek w Krośnicach, w którym mieści się m.in. Mieszkanie Treningowe i Pokoje Wytchnień. Dla Eweliny była to podróż sentymentalna, ponieważ to właśnie od jej koncertu charytatywnego rozpoczęła się działalność pierwszego z pokoi. Tym większą niespodziankę sprawił jej fakt pojawienia się nowej ścianki naszych hojnych darczyńców. Najważniejsze jednak było wyposażenie, które ułatwia osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom wykonywanie codziennych czynności.

Jak zawsze było nam niezmiernie miło gościć Ewelinę Lisowską, która po raz kolejny pokazała, że jest osobą o wielkim sercu i wysoce rozwiniętej empatii. Efekty naszej współpracy zobaczycie Państwo już niebawem, my natomiast nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z Ambasadorką. Pragniemy też podziękować panu Łukaszowi Gościniakowi za nieocenione wsparcie fotograficzne i filmowe, bez którego wspomniane efekty nie byłyby tak zjawiskowe. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu w formie "vloga" oraz galerii zdjęć autorstwa Marcina Folmera.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA