Wersja dla osób niedowidzących
Potrzebujemy Twojego wsparcia! - #AkcjaLicytacja
15.10.2023

Kochani Przyjaciele! Mamy wspaniałą wiadomość – już niedługo rusza kolejna edycja naszej corocznej kampanii, czyli AkcjaLicytacja! Tym razem kontynuujemy zbiórkę funduszy na stworzenie i wyposażenie Mieszkalnictwa Wspomagającego, które będzie domem dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy zapewnić im miejsce, w którym będą mogli żyć, rozwijać się pod okiem specjalistów i zdobywać pełną samodzielność.

Nasi piłkarze z kolejnym mistrzostwem!
28.09.2023

Piłkarski Tryb Życia - nasza drużyna piłkarska, która na co dzień z dumą reprezentuje Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, w ostatnim czasie miała ręce (a w zasadzie nogi) pełne roboty i trenowała na wysokich obrotach. Zbliżające się sportowe wydarzenie, na które z pewnością czekali, dało im dużo motywacji, aby być w jak najlepszej formie. W ubiegły wtorek (26.09.2023) rozpoczął się dwudniowy maraton piłkarski, który był pokazem prawdziwej sportowej rywalizacji. Mowa o organizowanym przez Stowarzyszenie „Ostoja” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami corocznym turnieju TURGOL.

Poznajcie Anię – uczestniczkę Ośrodka Czasowego Pobytu
27.09.2023

Nie zwalniamy tempa, a więc kiedy nadeszła środa – to może oznaczać tylko jedno! Dzisiejszy artykuł poświęcimy nikomu innemu, jak naszej Ani, która czynnie korzysta ze wsparcia, jakie zapewnia jej Ośrodek Czasowego Pobytu.

Dzień Sportu w MSPDiON
21.09.2023

Rok szkolny rozpoczął się już jakiś czas temu, przyszła więc pora na nasz coroczny dzień sportu. Impreza odbyła się na boisku Akademii Sportu w Miliczu (której serdecznie dziękujemy za gościnę) i przyciągnęła tłumy uczestników, a także zacnych gości.

A dziś, w tę słoneczną środę - przedstawiamy Wam Mariusza
20.09.2023

Piękna pogoda nas nie opuszcza, a wręcz przeciwnie – uracza nas swoją obecnością i dobrocią, dzięki czemu możemy napawać się pozytywnymi emocjami. Tak samo jak swoją pozytywną aurą zarażają nas osoby, z którymi mamy przyjemność współpracować podczas prowadzenia Ośrodka Czasowego Pobytu.

D. Folmer i J. Gaj nominowane do Hipokratesa 2023
19.09.2023

Ależ wspaniała informacja! Z dumą pragniemy ogłosić, że związane z naszym stowarzyszeniem Dorota Folmer i Justyna Gaj zostały nominowane w tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu medycznego „Hipokrates”. Nagroda jest tym cenniejsza, że nominacje zgłaszają sami pacjenci, a głosowanie odbywa się pod patronatem NFZ. Patronem finałowej gali zostało natomiast Ministerstwo Zdrowia.

Strona Główna

Pożegnanie Marka Plury
24.01.2023

W sobotnie popołudnie dotarła do nas zatrważająca informacja. Odszedł od nas parlamentarzysta, psychoterapeuta i działacz społeczny, ale przede wszystkim wieloletni przyjaciel - Marek Plura. Pogrążeni w żalu przekazujemy Państwu wiadomość, której bardzo nie chcieliśmy usłyszeć.

Marek regularnie wspierał działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami i współpracował z nami, a także innymi organizacjami przy wielu inicjatywach. Był także inicjatorem konkursu Lady D. Żal jednak zbyt mocno ściska serce, żeby podsumować wszystko, czego dokonał.

Pozostaje nam tylko złożyć kondolencje oraz wyrazy szczerego współczucia rodzinie Marka, szczególnie żonie i dzieciom. Łączymy się w bólu i żalu po stracie bliskiej osoby.

Pragniemy także podziękować za wszystko, a także poprosić o wsparcie z góry. Nie żegnamy się jednak – mówimy „Do zobaczenia”!

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA