Wersja dla osób niedowidzących
Podaruj 1,5% podatku - E. Lisowska
30.04.2023

Od 2023 roku przy rozliczeniu PIT-u można przekazać 1,5% podatku (a nie 1%, jak było wcześniej) na rzecz wybranej Organizacji. Trzeba zaznaczyć, że podatnik nic wtedy nie traci – przekazuje kwotę, która w przeciwnym razie trafiłaby do Skarbu Państwa.

Rekrutacja na gimnastykę
02.02.2023

Możemy to oficjalnie ogłosić –  kontynuujemy projekt mający na celu stworzenie oferty ukierunkowanej na ochronę i promocję zdrowia. Odbędzie się to poprzez organizację grupowych zajęć gimnastycznych w formie dozowanego aerobiku z fizjoterapeutą oraz konsultacje na temat poprawnego używania narządu ruchu.

Aktywnie w nowym roku
01.02.2023

Minął już ponad miesiąc od ostatniej aktualizacji dotyczącej zajęć sportowo-kulturalno-społecznych, pora więc na kolejne podsumowanie. W styczniu jak zwykle aktywnie spędzaliśmy czas, doskonale się przy tym bawiąc.

Wizyta Eweliny Lisowskiej
26.01.2023

W ostatni czwartek gościliśmy w naszych progach nietuzinkową postać – utalentowaną wokalistkę, osobistość polskiego showbiznesu, ale przede wszystkim osobę o wielkim sercu, a zarazem naszą ambasadorkę – Ewelinę Lisowską. Plan wizyty zakładał odwiedzenie wszystkich naszych placówek i został on zrealizowany przynosząc wymierne skutki.

Pożegnanie Marka Plury
24.01.2023

W sobotnie popołudnie dotarła do nas zatrważająca informacja. Odszedł od nas parlamentarzysta, psychoterapeuta i działacz społeczny, ale przede wszystkim wieloletni przyjaciel - Marek Plura. Pogrążeni w żalu przekazujemy Państwu wiadomość, której bardzo nie chcieliśmy usłyszeć.

Zapraszamy na hipoterapię
20.01.2023

Trwają zapisy na zajęcia z hipoterapii oraz nauki jazdy konnej. Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z naszej oferty, która składa się z dwóch elementów:

Strona Główna

Grudniowa asystentura w MSPDiON
13.01.2023

Grudzień był ostatnim miesiącem realizacji tegorocznej edycji projektu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”. Pora więc podzielić się z Państwem kolejną porcją zdjęć ukazujących ich działania od kuchni.

Dzięki realizacji projektu przez cały rok zapewnialiśmy osobom z niepełnosprawnościami wsparcie w postaci asystenta osobistego, którego głównym zadaniem jest pomaganie im w codziennych czynnościach. Usługi, co widać na załączonych zdjęciach, świadczone były nie tylko w domowym zaciszu – nasi uczestnicy wraz z asystentami wyjeżdżali w celu realizacji swoich potrzeb i planów, nie musząc przy tym prosić o pomoc członków rodziny czy przyjaciół.

Częstymi formami wsparcia w ramach zadania są np. zwyczajne prace w domu, załatwienie spraw w urzędzie czy wizyta u lekarza. Jak widać na zdjęciach uczestnicy często biorą też udział w rozmaitych aktywnościach, zwiedzają, robią zakupy w galeriach handlowych – wszystko zgodnie z własnym planem, przy wsparciu asystentów.

Miniona edycja programu po raz kolejny udowodniła nam, jak ważną i potrzebną formą wsparcia jest asystentura, a poniższa fotorelacja jest tego najlepszym dowodem. Zapraszamy do sprawdzenia!

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA