Wersja dla osób niedowidzących
Kolejny Koncert Online Zespołu RAJ STORY - Zapowiedź
22.09.2020

Już w najbliższy wtorek (22.09.2020 r.) na naszym Facebooku zespół Raj Story zagra dla Państwa kolejny recital online! Nasi stowarzyszeniowi muzycy tym razem będą nadawać z milickiego Zalewu, gdzie będziemy gościć dzięki uprzejmości Arkadiusz Tutak i Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, którzy ugościli nas w tym pięknym przybytku w sercu Doliny Baryczy, za co serdecznie dziękujemy.

Komunikat Prezes MSPDiON ws. czerwonej strefy
18.09.2020

Publikujemy zapis dzisiejszej transmisji live - komunikat Alicji Szatkowskiej - Prezes MSPDiON w związku z wprowadzeniem w powiecie milickim czerwonej strefy.

Testujemy dmuchany plac zabaw! - Transmisja LIVE
18.09.2020

W dniu dzisiejszym testujemy naszego największego dmuchańca - Plac Zabaw Słoneczniki. W roli Komisji ds. Dobrej Zabawy występują dzieci z grupy 5-latków z Przedszkola Integracyjnego działającego przy MSPDiON. Ocenę końcową widać gołym okiem ;)

Nowe inwestycje w DOR-W
17.09.2020

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w Ośrodku zrealizowaliśmy kolejne inwestycje. W Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym zostały zamontowane podnośniki sufitowe dzięki czemu zmiana pozycji u naszych podopiecznych z niepełnosprawnościami ruchowymi jest bezpieczna i komfortowa, a nasi pracownicy nie dźwigają już i nie przeciążają swoich kręgosłupów.

Pożegnanie „Skrzyni”
16.09.2020

Wczoraj wieczorem dotarła do nas zatrważająca informacja – odszedł od nas Bartłomiej Skrzyński. „Skrzynia”. Dziennikarz. Działacz społeczny. Przyjaciel. Pogrążeni w żalu przekazujemy Państwu wiadomość, której bardzo nie chcieliśmy usłyszeć.

W pałacu i w ogrodach… - FOTORELACJA
12.09.2020

Za nami kolejny aktywnie spędzony dzień! Grupa młodych entuzjastów fotografii uczestniczyła w trzecich już warsztatach w ramach projektu „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja”. Były one intensywne, ale co najważniejsze – bardzo owocne pod względem zdjęć ;)

Strona Główna

W pałacu i w ogrodach… - FOTORELACJA
12.09.2020

Za nami kolejny aktywnie spędzony dzień! Grupa młodych entuzjastów fotografii uczestniczyła w trzecich już warsztatach w ramach projektu „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja”. Były one intensywne, ale co najważniejsze – bardzo owocne pod względem zdjęć ;)

Na wrześniowe warsztaty obraliśmy aż dwa cele podróży. W obiektywach naszych aparatów uwieczniliśmy piękny, neogotycki Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim oraz zachwycającą florę i faunę Arboretum w Wojsławicach. Zaczęliśmy od fotografowania architektury, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz tego pięknego przybytku. Pani przewodnik przekazała nam ogrom wiedzy na temat dawnej właścicielki pałacu, żony Albrechta Hohenzollerna i jednej z najbardziej kontrowersyjnych kobiet XIX wieku. Sporo dowiedzieliśmy się także o historii samej budowli, co naprowadziło nas na szczegóły, na które powinniśmy zwrócić uwagę ocalając pałac od zapomnienia w obiektywie naszych aparatów. Z zewnątrz natomiast ustawienia aparatu były podobne do tych wykorzystywanych przy fotografii krajobrazu, młodzi fotografowie poradzili sobie więc znakomicie z wyznaczonymi im zadaniami.

Po przerwie obiadowej wybraliśmy się do znajdującego się w pobliskich Wojsławicach Arboretum, czyli ogrodu dendrologicznego będącego filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Miejsce to zachwyciło nas piękną, unikatową w skali kraju roślinnością, a także przystępnością dla turystów. Była okazja do podszkolenia swoich umiejętności fotograficznych, do relaksu, a także chwili zabawy. Mimo, że czas nas gonił, Arboretum zdążyło nas oczarować i z pewnością do niego wrócimy. Podczas transmisji na żywo przeprowadziliśmy ankietę wśród uczestników warsztatów, ich opinie były podzielone. A Państwu które z odwiedzonych przez nas miejsc podobało się bardziej? Podzielcie się w komentarzach :)

Zadanie dofinansowano w ramach projektu „Ależ Akcja! To fotograficzna edukacja” ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego i Gminy Milicz.

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA