Wersja dla osób niedowidzących
---> NASZE LICYTACJE
01.07.2018

Opieka wytchnieniowa w Polsce jest ważnym, ale pomijanym i bagatelizowanym problemem. Ciężko sobie wyobrazić, jak trudne jest zajmowanie się osobą ze sprzężoną niepełnosprawnością, gdyż wymaga ona całodobowej opieki. W rezultacie, pochłonięci swoimi obowiązkami opiekunowie nie mają czasu na ważne dla życia codziennego sprawy, m.in. wyjazd do lekarza, przez co zaniedbują swoje własne zdrowie. Dzieci, którymi trzeba się zająć naturalnie z wiekiem rosną, nabierają wagi, a ich rodzicom coraz szybciej ubywa sił. Trudno jest jednak mówić o rehabilitacji u rodziców, a przecież przy codziennej pomocy osobie ze sprzężoną niepełnosprawnością np. przy wchodzeniu do wanny nietrudno nabawić się urazów kręgosłupa. Nie raz zdarzały się sytuacje, że rodzina została bez środków do życia przez to, że jej żywiciel przez uraz został pozbawiony źródła dochodu. Rodzice jednak nie potrzebują dodatkowych pieniędzy, a naszej pomocy, naszego profesjonalnego sprzętu i naszego czasu. Dlatego też Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wychodzi tym potrzebom naprzeciw.

Zaproszenie na Dzień Dziecka
14.06.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza grupy wsparcia i grupę rodzic z dzieckiem na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Odbędzie się ona w czwartek 14 czerwca 2018 roku w godzinach 16:00 – 19:00 na terenie Domu Drzewa w Wałkowej. Będzie tam na Państwa  czekać mnóstwo atrakcji m.in. malowanie twarzy, grill, przejazd bryczką, animacje z clownem, fotobudka czy ścieżka sensoryczna. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy :)

Zaproszenie na Piknik
09.06.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza członków, podopiecznych i pracowników z rodzinami na pierwszą w tym roku flagową imprezę integracyjną - Piknik Rodzinny pn. „Odkrywcy i Wynalazcy”. Już 9 czerwca 2018 roku (sobota) w godzinach 10:00 – 13:00 na terenie dziedzińca DOR-W czekać na Państwa będzie moc atrakcji m.in. animacje, rozstrzygnięcie Przeglądu Małych Form Teatralnych - ciekawe miejsca Doliny Baryczy pn. ,,Cudze chwalicie swego nie znacie”, występy artystyczne nagrodzonych artystów, zabawy integracyjne, ciekawe doświadczenia i eksperymenty, grę w boccię oraz poczęstunek :) Będzie to kolejna okazja do integracji i wspólnej zabawy :) Gorąco zapraszamy :) 

Sprzedajemy medal z MŚ 2014!
28.05.2018

OFICJALNIE OGŁASZAMY! – Na naszym profilu w portalu Charytatywni Allegro pojawiła się już licytacja prawdziwego białego kruka, gratki dla każdego fana siatkówi - Złotego Medalu za Mistrzostwa Świata 2014 w Piłce Siatkowej Mężczyzn! Medal upamiętnia wspaniałe chwile, ponieważ został wywalczony przez naszych reprezentantów po bardzo zaciętym, lecz wygranym 3:1 spotkaniu finałowym z Brazylią. Tę piękną pamiątkę z wielkiego turnieju, organizowanego przecież w Polsce, możecie Państwo nabyć dzięki uprzejmości pana Mirosława Wachowiaka, Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Fundacji Alei Gwiazd, pana Sławomira Jachimowskiego, Wiceprezesa Fundacji Alei Gwiazd i pana Stanisława Łopacińskiego, Wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Byliśmy na Alei Gwiazd!
27.05.2018

W sobotę, 19 maja 2018 roku podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wraz z opiekunami mieli zaszczyt gościć na wielkiej, ogólnopolskiej imprezie – Alei Gwiazd Siatkówki. W wydarzeniu mieliśmy okazję uczestniczyć dzięki uprzejmości pana Mirosława Wachowiaka, Wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezesa Fundacji Alei Gwiazd i pana Sławomira Jachimowskiego, Wiceprezesa Fundacji Alei Gwiazd.

Zaproszenie na warsztaty
22.05.2018
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zaprasza uczestników projektu „Mogę, potrafię, pracuję” na warsztaty z zakresu kompetencji zawodowych.
 

Strona Główna

Rozpoczęcie roku szkolnego
04.09.2017

4 września uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego uroczystym apelem rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. W rozpoczęciu oprócz uczniów i rady pedagogicznej uczestniczyły również: Alicja Szatkowska Prezes MSPDiON, Iwona Górnicka dyrektor DOR-W oraz Anna Dzieciuchowicz dyrektor ds. pedagogicznych OR-W.

Wszyscy zebrali się na dziedzińcu przy Ośrodku aby wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Apel rozpoczął się o godzinie 10:00, który przygotowały oddziały V i VI oraz ZRW B i C. Uczniów, rodziców, grono pedagogiczne , panie dyrektor oraz panią Prezes przywitała nasz uczennica Angelika, porozumiewając się za pomocą komunikatora. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pani Prezes Alicja Szatkowska bardzo gorąco powitała przybyłych w ten wietrzny poranek. Wszystkim uczniom życzyła samych sukcesów, owocnej nauki oraz uśmiechów. Do życzeń przyłączyła się również pani dyrektor DOR-W Iwona Górnicka. Przed końcem głos zabrała dyrektor Anna Dzieciuchowicz, życząc satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności i wiedzy przez całe 10 miesięcy. Ostatnim punktem apelu było przemówienie jednego z naszych uczniów - Miłosza, który za pomocą komunikatora wypowiedział wiele miłych słów, witając koleżanki i kolegów w progu nowego roku szkolnego 2017/2018. To była piękna uroczystość! Przed nami aż 184 dni nauki. 3, 2, 1, start! Zaczynamy :)

 

 
Zdjęcie nr 1.
Pamiątkowe zdjęcie oddziału V i VI po skończonym apelu.
 
Zdjęcie nr 2.
Pękną dekorację wykonały panie z oddziału V i VI oraz ZRW B i C.
 
Zdjęcie nr 3.
Wszyscy czekają na dziedzińcu przy DOR-W na rozpoczęcie apelu.
 
Zdjęcie nr 4.
Flaga Rzeczpospolitej Polskiej została wniesiona.
 
Zdjęcie nr 5.
Angelika przywitała wszystkich…
 
Zdjęcie nr 6.
…po czym został odśpiewany hymn Polski.
 
Zdjęcie nr 7.
Przywitanie uczniów przez panią Prezes Alicję Szatkowską…
 
Zdjęcie nr 8.
..jeszcze kilka słów od pani dyrektor Anny Dzieciuchowicz…
 
Zdjęcie nr 9.
…a na sam koniec Miłosz życzył udanego roku szkolnego.
 
Zdjęcie nr 10.
Wszyscy wysłuchali dobrych rad i rozeszli się do swoich klas.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA