Wersja dla osób niedowidzących
Kalkulator dobroczynności!
12.12.2017

Kochani! Święta zbliżają się wielkimi krokami... a wszystko co kupujecie - nie tylko prezenty, ale też np. domowe dekoracje - może nas wspierać! Nie, nie chodzi o to, aby nam podarować jakieś rzeczy, ale by robić zakupy w internecie i - płacąc tyle co zawsze - wspierać nasze działanie. Każdy Wasz zakup się liczy! Nie wierzycie? Policzcie na kalkulatorze >

 

 

Zapisy na turnus!
15.11.2017
Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych organizuje wyjazd na  turnus rehabilitacyjny, który odbędzie się w  Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy "SYRENA" ul. Piastów 10, 76-032 Mielno w terminie: od 26.05. do 09.06.2018 r.
 
Akademia z okazji 11.11.
10.11.2017

Dzień 11 listopada to szczególna data w sercu każdego Polaka. W dniu 10.11.2017 o godz. 10.00 uczestnicy WTZ-ów i ŚDS przygotowali przedstawienie pt „HOŁD POLEGŁYM”. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście: pozostali uczestnicy ŚDS I WTZ, zarząd, klasa szkolna z I Liceum. Przedstawienie wywołało duże wzruszenie w śród całej publiczności, po przedstawieniu wszyscy odśpiewali Hymn Polski.

Jesteśmy z Olimpijczykami na TY!
09.11.2017

9 listopada w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, po raz pierwszy od otwarcia Orlika Lekkoatletycznego odbyła się tak wielka impreza integrująca środowisko osób z niepełnosprawnością podczas Lekkoatletycznego Dnia Sportu pn.: „Z Olimpijczykiem na Ty”. Wśród zaproszonych gości do Milicza przybyli Rafał Kubacki- polski judoka, olimpijczyk, 2 krotny Mistrz Świata i Europy, Ryszard Tomaszewski - polski sztangista, wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, odznaczony Złotym Krzyżem Zasług i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Jakub Tokarz - zawodnik parakajakarstwa, złoty medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016. W imprezie udział wzięli zawodnicy z 4 województw śląskiego, opolskiego wielkopolskiego i dolnośląskiego. Było emocjonująco, wesoło, wzruszająco, głośno… i smacznie. I wszyscy byli zwycięzcami. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu pt. „Aktywność drogą do sukcesu” ze środków PFRON.

Zwiedziliśmy Szklany Swiat
08.11.2017
W dniu 8.11.2017 r grupa Pani Renaty i Pani Justyny w ramach zajęć była w Bombkarni „Szklany Świat” w Krośnicach. Celem wycieczki było zapoznanie z procesem produkcyjnym szklanej bombki (od nadania kształtu kawałkowi szklanej rurki po zdobnictwo). Uczestnicy zwiedzali i podziwiali wystawę bombek, a także przyglądali się pracy dmuchaczy i dekoratorów. Dowiedzieliśmy się, ze powstała ona w 2009 roku i założyli ją byli pracownicy Spółdzielni w Miliczu.
 
Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Zadowoleni, uśmiechnięci i wzbogaceni o nowe wiadomości oraz doświadczenia, z prezentem w rękach powróciliśmy do Milicza.    
Warsztaty fotograficzne
05.11.2017

W ramach projektu „Aktywnie spełniamy marzenia” finansowanego ze środków Fundacji PZU odbyły się warsztaty fotograficzne. Grupa niepełnosprawnych wraz z opiekunami wyjechała w tym celu na cztery dni w góry. 

Strona Główna

Rozpoczęcie roku szkolnego
04.09.2017

4 września uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego uroczystym apelem rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. W rozpoczęciu oprócz uczniów i rady pedagogicznej uczestniczyły również: Alicja Szatkowska Prezes MSPDiON, Iwona Górnicka dyrektor DOR-W oraz Anna Dzieciuchowicz dyrektor ds. pedagogicznych OR-W.

Wszyscy zebrali się na dziedzińcu przy Ośrodku aby wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Apel rozpoczął się o godzinie 10:00, który przygotowały oddziały V i VI oraz ZRW B i C. Uczniów, rodziców, grono pedagogiczne , panie dyrektor oraz panią Prezes przywitała nasz uczennica Angelika, porozumiewając się za pomocą komunikatora. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pani Prezes Alicja Szatkowska bardzo gorąco powitała przybyłych w ten wietrzny poranek. Wszystkim uczniom życzyła samych sukcesów, owocnej nauki oraz uśmiechów. Do życzeń przyłączyła się również pani dyrektor DOR-W Iwona Górnicka. Przed końcem głos zabrała dyrektor Anna Dzieciuchowicz, życząc satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności i wiedzy przez całe 10 miesięcy. Ostatnim punktem apelu było przemówienie jednego z naszych uczniów - Miłosza, który za pomocą komunikatora wypowiedział wiele miłych słów, witając koleżanki i kolegów w progu nowego roku szkolnego 2017/2018. To była piękna uroczystość! Przed nami aż 184 dni nauki. 3, 2, 1, start! Zaczynamy :)

 

 
Zdjęcie nr 1.
Pamiątkowe zdjęcie oddziału V i VI po skończonym apelu.
 
Zdjęcie nr 2.
Pękną dekorację wykonały panie z oddziału V i VI oraz ZRW B i C.
 
Zdjęcie nr 3.
Wszyscy czekają na dziedzińcu przy DOR-W na rozpoczęcie apelu.
 
Zdjęcie nr 4.
Flaga Rzeczpospolitej Polskiej została wniesiona.
 
Zdjęcie nr 5.
Angelika przywitała wszystkich…
 
Zdjęcie nr 6.
…po czym został odśpiewany hymn Polski.
 
Zdjęcie nr 7.
Przywitanie uczniów przez panią Prezes Alicję Szatkowską…
 
Zdjęcie nr 8.
..jeszcze kilka słów od pani dyrektor Anny Dzieciuchowicz…
 
Zdjęcie nr 9.
…a na sam koniec Miłosz życzył udanego roku szkolnego.
 
Zdjęcie nr 10.
Wszyscy wysłuchali dobrych rad i rozeszli się do swoich klas.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA