Wersja dla osób niedowidzących
Tu możesz rozliczyć PIT
20.04.2018

W związku ze zbliżającym się czasem rozliczenia z podatku dochodowego, pragniemy zwrócić się do Państwa z prośbą o podarowanie 1 procentu na szerokorozumianą rehabilitację przystosowującą do życia społecznego, w szczególności dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności z Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. 

 

Zapytanie ofertowe
22.01.2018

Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ogłasza zapytanie ofertowe na przeprowadzenie szkolenia  dla 32 osób o tematyce „Trudne zachowania osób z autyzmem – model pracy w oparciu o pozytywne, nie awersyjne strategie”.

Na koncercie HURT'U
13.01.2018

13 stycznia br. przedstawiciele Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wybrali się do Starego Klasztoru we Wrocławiu na koncerty kapel rockowych tj. Trzynasta w Samo Południe, Hurt i Koniec Świata organizowanych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Warsztat kulturalny
13.01.2018

W ramach programu „ Kierunek edukacja i rozwój ”- współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 – 13.01.2018  r. odbył się warsztat kulturalny. 

Bal karnawałowy OR-W
11.01.2018

11 stycznia odbył się już kolejny bal karnawałowy, w którym brali udział uczniowie z ośmiu oddziałów szkolnych. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy dla uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy bawili się przy świetnej muzyce i bardzo fajnie udekorowanej sali. Nikt z uczestników nie mógł powiedzieć, że się nudzi bo oprócz tańców na parkiecie były także konkursy z nagrodami, a na sam koniec poczęstunek dla wszystkich uczestników. Kolejny bal niestety dopiero za rok i już niektórzy z tegorocznych uczestników nie mogą się doczekać.

Warsztaty ogólnorozwojowe
07.01.2018

W dniach 5 – 7 stycznia 2018 roku w Ośrodka  „Olimp” w Szklarskiej Porębie odbyły się trzydniowe warsztaty ogólnorozwojowe dla małych dzieci oraz ich rodzeństwa połączone z warsztatami dla rodziców, w których udział wzięło 40 osób, w tym 12 dzieci z niepełnosprawnością. 

Strona Główna

Rozpoczęcie roku szkolnego
04.09.2017

4 września uczniowie Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczego uroczystym apelem rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. W rozpoczęciu oprócz uczniów i rady pedagogicznej uczestniczyły również: Alicja Szatkowska Prezes MSPDiON, Iwona Górnicka dyrektor DOR-W oraz Anna Dzieciuchowicz dyrektor ds. pedagogicznych OR-W.

Wszyscy zebrali się na dziedzińcu przy Ośrodku aby wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Apel rozpoczął się o godzinie 10:00, który przygotowały oddziały V i VI oraz ZRW B i C. Uczniów, rodziców, grono pedagogiczne , panie dyrektor oraz panią Prezes przywitała nasz uczennica Angelika, porozumiewając się za pomocą komunikatora. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pani Prezes Alicja Szatkowska bardzo gorąco powitała przybyłych w ten wietrzny poranek. Wszystkim uczniom życzyła samych sukcesów, owocnej nauki oraz uśmiechów. Do życzeń przyłączyła się również pani dyrektor DOR-W Iwona Górnicka. Przed końcem głos zabrała dyrektor Anna Dzieciuchowicz, życząc satysfakcji ze zdobywania nowych umiejętności i wiedzy przez całe 10 miesięcy. Ostatnim punktem apelu było przemówienie jednego z naszych uczniów - Miłosza, który za pomocą komunikatora wypowiedział wiele miłych słów, witając koleżanki i kolegów w progu nowego roku szkolnego 2017/2018. To była piękna uroczystość! Przed nami aż 184 dni nauki. 3, 2, 1, start! Zaczynamy :)

 

 
Zdjęcie nr 1.
Pamiątkowe zdjęcie oddziału V i VI po skończonym apelu.
 
Zdjęcie nr 2.
Pękną dekorację wykonały panie z oddziału V i VI oraz ZRW B i C.
 
Zdjęcie nr 3.
Wszyscy czekają na dziedzińcu przy DOR-W na rozpoczęcie apelu.
 
Zdjęcie nr 4.
Flaga Rzeczpospolitej Polskiej została wniesiona.
 
Zdjęcie nr 5.
Angelika przywitała wszystkich…
 
Zdjęcie nr 6.
…po czym został odśpiewany hymn Polski.
 
Zdjęcie nr 7.
Przywitanie uczniów przez panią Prezes Alicję Szatkowską…
 
Zdjęcie nr 8.
..jeszcze kilka słów od pani dyrektor Anny Dzieciuchowicz…
 
Zdjęcie nr 9.
…a na sam koniec Miłosz życzył udanego roku szkolnego.
 
Zdjęcie nr 10.
Wszyscy wysłuchali dobrych rad i rozeszli się do swoich klas.
 
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA