Wersja dla osób niedowidzących

KONFERENCJA - „OD OŚRODKA DZIENNEGO POBYTU PO KOMPLEKSOWE WSPARCIE OSÓB ZE SPRZĘŻONYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”

 

Konferencja „OD OŚRODKA DZIENNEGO POBYTU PO KOMPLEKSOWE WSPARCIE OSÓB ZE SPRZĘŻONYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”  dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.  
 
KONFERENCJA - „OD OŚRODKA DZIENNEGO POBYTU PO KOMPLEKSOWE WSPARCIE OSÓB ZE SPRZĘŻONYMI NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI”
 
Istotą niniejszego projektu jest zorganizowanie konferencji oraz wydanie Monografii poświęconej systemowi kompleksowego wsparcia, jaki udało się wprowadzić na przestrzeni 25 lat Milickiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. W związku z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia autorzy projektu datę konferencji chcą dostosować do możliwości przyjazdu zaproszonych gości. Data ta zostanie zaplanowana w trakcie realizacji i promocji projektu.
Monografia zostanie wydana w formie książki będzie zawierać historię Stowarzyszenia. Opracowaniem  monografii  zajmują się pracownicy biura Stowarzyszenia przy udziale członków zarządu i założycieli, z którymi omówione są wszystkie zebrane materiały. 
W ramach jednodniowego wydarzenia odbędą się prelekcje, prezentacje, wystawy, otwarte wykłady, panele dyskusyjne dotyczące kompleksowej, wielospecjalistycznej pomocy potrzebującym na każdym etapie życia tj. od urodzenia do godnej starości.
Przewidywany program konferencji:
1. Otwarcie konferencji i prezentacja historii Stowarzyszenia na przestrzeni 25 lat działalności „okruchy wspomnień” -  przedstawi ją Alicja Szatkowska – Prezes MSPDION, która na przestrzeni lat w naszym okręgu a nawet w regionie uznawana jest za liderkę środowiska osób z niepełnosprawnością.
2. Wystąpienie na temat współpracy, wizyt i praktyk studenckich – przedstawi zaproszona osoba z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego 
3. Występ artystyczny podopiecznych ŚDS i WTZ obrazujący dążenie do samodzielności 
4. Prezentacja projektu „Wczesna pomoc dziecku niepełnosprawnemu i jego rodzinie” – kierownik projektu
5. Występ artystyczny dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego
6. Prezentacja  projektu „Winda równych szans” – kierownik projektu
7. Występ artystyczny dzieci i młodzieży uczęszczającej do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego 
8. Prezentacja projektu o zatrudnieniu wspomaganym – Trener Pracy – koordynator projektu
9. Wystąpienie na temat inicjatyw zrealizowanych przez Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych – przedstawiciel jednostki samorządu terytorialnego.
W kuluarach konferencji zostaną zorganizowane wystawy, natomiast w salach odbędą się wykłady i panele dyskusyjne przygotowane przez kadrę specjalistów zatrudnionych w placówkach prowadzonych przez Stowarzyszenie tj. Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno –Wychowawczy.
 
 
Zadanie:  Wsparcie działań na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i edukacji obywatelskiej.
 
AUTORZY: Urszula Gaj, Joanna Broniecka, Przemysław Walniczek
 
CZAS TRWANIA: 01.04.2018 – 31.12.2018
 
 

XXV-lecie MSPDION okiem Telewizji Sudeckiej
23.11.2018

Przezyjmy to jeszcze raz. Zapraszamy do obejrzenia reportażu Telewizji Sudeckiej z Jubileuszu 25-lecia Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepelnosprawnych. Na tym wyjątkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć znamienitych gości, którzy przyjechali, aby podziękować za działalność wszystkim osobom związanym ze Stowarzyszeniem. W materiale można posłuchać wyczerpujących wywiadów od działania do propagowania społeczności bez barier.

więcej »


Msza św. z okazji 25-lecia Stowarzyszenia
23.11.2018

Jubileusz 25-lecia Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, jak każda nasza wielka uroczystość, musiała rozpocząć się z Bogiem. Dlatego też o godz. 9:00, zanim przenieśliśmy się do Hali Sportowej (gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia), odbyła się msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu, sprawowana w intencji podopiecznych, wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia. Koncelebrował ją ks. Piotr Balewicz – wicedziekan z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pakosławsku, a towarzyszyli mu ks. Michał Olszański i ks. Zbigniew Słobodecki – dziekan.

więcej »


Nasz wielki Jubileusz
23.11.2018

„25 lat minęło jak jeden dzień… To już ćwierć wieku, odkąd jesteśmy jedną, wielką rodziną” – takimi słowami powitali nas Honorata Plewka oraz Przemysław Walniczek, czyli nasi pracownicy prowadzący Konferencję „Od Ośrodka Dziennego Pobytu po Kompleksowe Wsparcie Osób ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami”. Została ona zorganizowana z okazji jubileuszu 25-lecia Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Patronatem objęli ją Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski. 

więcej »


Organizujemy konferencje w związku z obchodami 25 - lecia organizacji!
11.06.2018

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić Państwu, że Milickie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Już 25 lat jesteśmy z wami, przechodząc długą drogę od Ośrodka Dziennego Pobytu po kompleksowe wsparcie osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. W związku z tym zarząd organizacji podjął decyzję o podzieleniu się z państwem naszymi doświadczeniami podczas zaplanowanej konferencji, która odbędzie się 23 listopada 2018 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika (ul. Armii Krajowej 7). 

więcej »

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA