Wersja dla osób niedowidzących

Mieszkanie Treningowe

Aktualności Kadra   Galeria   O mieszkaniu treningowym Kontakt
 
 
FORMA WSPARCIA REALIZOWANA JEST W RAMACH PROJEKTU "WINDA RÓWNYCH SZANS 2"
FINANSOWANEGO PRZEZ PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sylwester 2021 w mieszkaniu treningowym
01.01.2022

Bywały czasy gdy mieszkanie treningowe stanowiło konkurencję dla okolicznych restauracji w organizacji balów sylwestrowych. Okoliczności spowodowały, że już drugi rok z rzędu nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że tę noc spędziliśmy w łóżkach – co to, to nie. Spędziliśmy ją we własnym, choć nie ciasnym, gronie.

więcej »


Jak żyje się w Mieszkaniu Treningowym? – historia pana Patryka
16.07.2021

Patryk jest jednym z mieszkańców z najdłuższym stażem – z krośnickim mieszkaniem treningowym związany jest niemal od samego początku, czyli od 2009 roku. Gdy rozpoczynało ono swoją działalność, miał dopiero 12 lat i chodził jeszcze do szkoły podstawowej.

więcej »


Zima w mieszkaniu treningowym
20.01.2021

W tym roku zima nadeszła nagle, choć spodziewanie. W każdym razie naszych krośnickich mieszkańców… nie zaskoczyła. Może byliśmy nieco zdziwieni, bo w ostatnich latach śniegu było mało lub wcale, jednak gdy już przyszedł w ruch poszły łopaty, by przed budynkiem było czysto i bezpiecznie. Mamy w zwyczaju, by łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego też przerwy w odśnieżaniu wypełniliśmy walką śnieżkami, czy pielęgnacją bałwana.

więcej »


„Trzydziestka” Mariusza
15.01.2021

Mariusz swoje trzydzieste urodziny obchodził 29 grudnia i wtedy świętował je w rodzinnym gronie. Z kolegami radością z tego powodu postanowił podzielić się już po Nowym Roku, podczas kolejnego pobytu w mieszkaniu treningowym. Cała przedsięwzięcie zostało przez Niego starannie zaplanowane i przygotowane. Z pomocą rodziców zakupił tort, szampana, ale poczęstunek dla wszystkich mieszkańców przygotował samodzielnie i własnoręcznie. Koledzy odwdzięczyli się szczerymi życzeniami oraz skromnymi prezentami, które sprawiły Mariuszowi ogromną radość.

więcej »


Świąteczne pierniki
17.12.2020

Okres przedświąteczny to czas przygotowywania różnych smakołyków. Mieszkańcy w tym roku postanowili upiec pierniki, którymi następnie podzielili się ze swoimi znajomymi oraz rodzinami. Zadanie trudne, ale jak się okazało wykonalne. Natomiast satysfakcja z własnoręcznych wypieków jak zwykle bezcenna.

więcej »


Kacper i Jego pierwszy krok w dorosłość
09.12.2020

W październiku pierwsze próby usamodzielniania się podjął 17-letni Kacper. Na co dzień jest uczniem Dziennego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Do dorosłości Kacper zmierza wielkimi krokami, a po drodze same zmiany… W obecnym roku przeprowadził się z podwołowskich Głębowic do Milicza, a we wrześniu rozpoczął naukę w krośnickim „Uniwersytecie Dorosłości” – nowatorskim przedsięwzięciu, którego celem jest stworzenie swojego rodzaju pomostu pomiędzy młodzieńczością, a dorosłością dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Oddział w Krośnicach powstał przeszło 2 lata temu i uczęszcza do niego nasza najstarsza młodzież z grup przysposabiających do pracy (PDP). Uczestnictwo w mieszkalnictwie treningowym stało się niejako uzupełnieniem tego stanu rzeczy.

więcej »


Jesień w mieszkaniu treningowym
27.11.2020

Jesień w mieszkaniu treningowym to dla uczestników zazwyczaj czas nowych wyzwań i zobowiązań. Po wakacyjnym rozluźnieniu należy „wskoczyć” w rytm codzienności, często dostosować się do nowych okoliczności, czy to w szkole, czy w pracy. Zachodzące zmiany zauważyć można również w otoczeniu naszego krośnickiego mieszkania, gdzie codziennie możemy cieszyć się bliskością natury.

więcej »


Nie umarł ten, kto trwa w pamięci żywych
29.10.2020

W trakcie codziennych zajęć uczestnicy mieszkania treningowego znajdują czas, aby powspominać i „odwiedzić” ludzi, których mieli szczęście kiedyś spotkać, ludzi, którzy kiedyś pojawili się w naszym życiu i stali się tym samym na zawsze jego częścią.

więcej »


Dolina Baryczy okiem osób z niepełnosprawnością - WIDEORELACJA
04.09.2020

Korzystając z ostatnich letnich dni uczestnicy Mieszkalnictwa Treningowego, Pokoju Wytchnień oraz członkowie zespołu Raj Story, zamiast spędzać czas w „czterech ścianach” mieli okazję pięknego, czwartkowego popołudnia uczestniczyć w wyjątkowej atrakcji turystycznej – wybrali się na przejażdżkę wolnobieżnym pojazdem elektrycznym należącym do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach.

więcej »


W Niezgodzie, lecz w zgodzie z naturą
17.08.2020

Mieszkalnictwo treningowe znów łączy siły z opieką wytchnieniową! w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność" dofinansowanego ze środków PFRON uczestnicy wybrali się na wspólną wyprawę do Niezgody.

więcej »

1 2 3 4 5 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA