Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Igrzyska na niebiesko
20.04.2023

Kwiecień jest na całym świecie Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu. Jest to doskonała okazja, żeby zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jako, że jest to niezwykle istotna, wymagająca odpowiedniego nagłośnienia sprawa, postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy „Niebieskie Igrzyska 2023”.

Organizowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka wydarzenie ma charakter zarówno sportowy, jak i integracyjny oraz edukacyjny. W naszej organizacji Niebieskie Igrzyska odbyły się 20 kwietnia, a udział w nich wzięli zarówno uczniowie, jak i przedszkolaki z naszych placówek.

Miejscem imprezy było boisko należące do Akademii Sportu w Miliczu, której serdecznie dziękujemy za jego udostępnienie. Animatorzy przygotowali dla uczestników 14 zróżnicowanych, pozbawionych barier konkurencji, które pokazały, że sportowcem może być każdy, bez względu na ograniczenia z którymi się zmaga.

Nad całą areną zmagań unosiła się aura dobrej zabawy w duchu fair play. Zewsząd dało się dostrzec kolor niebieski. Oczywiście nie zapomnieliśmy także o elemencie edukacyjnym – informacyjne plakaty były wywieszone w łatwo dostępnych miejscach, tak aby każdy mógł dowiedzieć się więcej na temat osób ze spektrum autyzmu.

Igrzyska oficjalnie otworzyła liderka naszej organizacji – Alicja Szatkowska, natomiast specjalnie przygotowane medale i dyplomy rozdały Joanna Broniecka – Dyrektor ds. nauczania i Joanna Stachowiak - Dyrektor ds. pedagogicznych, co nadało dodatkowej rangi całemu wydarzeniu i motywowało zawodników do osiągania jeszcze lepszych rezultatów.

Impreza była niezwykle udana, a zawodnicy do dziś wspominają wspaniałą rywalizację i współzawodnictwo. Satysfakcję widać na pierwszy rzut oka, zapraszamy więc do obejrzenia poniższej fotorelacji oraz zapisu transmisji na żywo (kilka postów niżej).

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA