Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Wsparcie asystenckie w marcu
11.04.2023

Za nami marzec, pora więc na kolejne fotograficzne podsumowanie asystentury prowadzonej przez naszą organizację. W tym czasie jak zwykle prowadziliśmy działania, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami otrzymywały wsparcie w codziennych czynnościach dostosowane do ich potrzeb.

Realizacja projektu pozwala nam pomagać osobom w różnym wieku i z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Istotny jest tu fakt, że uczestnicy sami wybierają zarówno rodzaj wsparcia, jakiego potrzebują, jak i osoby, które będą im w tychże czynnościach asystować.

Zakres czynności jak zwykle był niezwykle zróżnicowany, co widać po poniższych zdjęciach. Oprócz standardowej asysty podczas dojazdów, zakupów, przygotowywania posiłków czy spacerów uczestnicy projektu mogli też realizować swoje pasje na przykład poprzez wyjazdy na wydarzenia sportowe, kulturalne, na basen, do kina czy uczestnictwo w rozmaitych warsztatach.

Program pomaga osobom z niepełnosprawnościami poczuć pełnię samodzielności i niezależności, ponieważ sami decydują o swoich planach i potrzebach, a dzięki asystentom nie muszą prosić o wsparcie członków rodziny czy przyjaciół. Satysfakcję widać po poniższej fotorelacji!

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” jest dofinansowany ze środków
Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA