Wersja dla osób niedowidzących

Starsze aktualności

Podsumowanie wsparcia Asystenckiego
27.12.2021

Wraz z mijającym rokiem kończy się też realizacja tegorocznej edycji programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” w naszej organizacji. Wdrożenie wsparcia asystenckiego nie tylko pozwoliło odpowiedzieć na potrzeby beneficjentów zapewniając im wsparcie w codziennych czynnościach, ale także wiele nas nauczyło.

Podejmując się tego zadania postawiliśmy sobie za cel pomoc osobom z niepełnosprawnościami w likwidacji barier, zarówno architektonicznych, komunikacyjnych, ale przede wszystkim społecznych. Miało to także wpłynąć na ich samodzielność, odciążyć członków rodzin, opiekunów prawnych czy przyjaciół, a także ułatwić funkcjonowanie w życiu codziennym. Już teraz wiemy, że cele te udało się nie tylko spełnić, ale nawet przekroczyć.

Na przestrzeni trwania projektu objęliśmy wsparciem ponad 80 osób (planowanych było 58). Dzięki zaufanym asystentom mogły one np. zrobić zakupy, dojechać do szkoły, pracy, na rehabilitację, wyjść do lekarza, załatwić sprawy urzędowe, odwiedzić dawno nie widzianych członków rodziny, a także wykonać wiele innych czynności zgodnych z ich potrzebami. Zebrane w ten sposób informacje zwrotne dobitnie pokazały nam, jak ważna i potrzebna jest taka forma wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

W związku z tym liczymy, że w przyszłym roku będziemy mieli możliwość wspierać beneficjentów w jeszcze szerszym zakresie. Państwa natomiast zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z ostatniego miesiąca naszej pracy.

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” jest dofinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego, których dysponentem jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA