Wersja dla osób niedowidzących

Mieszkanie Treningowe

Aktualności Kadra   Galeria   O mieszkaniu treningowym Kontakt
 
 
FORMA WSPARCIA REALIZOWANA JEST W RAMACH PROJEKTU "WINDA RÓWNYCH SZANS 2"
FINANSOWANEGO PRZEZ PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dolina Baryczy okiem osób z niepełnosprawnością - WIDEORELACJA
04.09.2020

Korzystając z ostatnich letnich dni uczestnicy Mieszkalnictwa Treningowego, Pokoju Wytchnień oraz członkowie zespołu Raj Story, zamiast spędzać czas w „czterech ścianach” mieli okazję pięknego, czwartkowego popołudnia uczestniczyć w wyjątkowej atrakcji turystycznej – wybrali się na przejażdżkę wolnobieżnym pojazdem elektrycznym należącym do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krośnicach.

więcej »


W Niezgodzie, lecz w zgodzie z naturą
17.08.2020

Mieszkalnictwo treningowe znów łączy siły z opieką wytchnieniową! w ramach projektu "Kolejny krok w samodzielność" dofinansowanego ze środków PFRON uczestnicy wybrali się na wspólną wyprawę do Niezgody.

więcej »


DWA DZIAŁANIA - TEN SAM CEL
17.08.2020

W ramach projektu: "Kolejny krok w samodzielność" dofinansowanego ze środków PFRON, łączymy działania mieszkalnictwa treningowego i opieki wytchnieniowej.

więcej »


Wigilia w Mieszkaniu
23.12.2017

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz abyśmy się ponownie się spotkali w tak dużym gronie przy wigilijnym stole w nowym roku 2018. Życzą sobie i wszystkim, mieszkańcy Mieszkania Treningowego , podopieczni z Programu Pokój Wytchnień, terapeuci, opiekunowie oraz ich rodzice :)

więcej »


(nie tylko) wiosenne porządki
28.04.2017

O porządki, jak wiadomo, należy dbać. Wiedzą o tym również nasi mieszkańcy dlatego też systematycznie, a nie tylko na wiosnę, organizują wspólne generalne porządki.

więcej »


Zmodernizowaliśmy kuchnię
30.03.2017

Od dłuższego czasu w mieszkaniach treningowych, które znajdują się w Krośnicach prowadzona jest modernizacja pomieszczeń takich jak: kuchnia i łazienki. 

więcej »


Ciasto czekoladowe z orzechami
15.03.2017

Każdy miewa zachcianki – miewamy i my. Dziś naszła naszych mieszkańców na czekoladowe ciasto z orzechami. 

więcej »


Nie ugotujesz - nie zjesz
10.03.2017

Zasada „nie ugotujesz – nie zjesz” restrykcyjna wydaje się tylko z pozoru. Kuchnia w mieszkaniu treningowym jest wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty i urządzenia. W związku z tym mieszkańcy mają spore możliwości, aby nauczyć się lub rozwinąć swoje umiejętności w „kucharzeniu”. Jak to w życiu bywa, czasem się nie chce, czasem wydaje się, że nie umiem. Wsparcie i motywacja współmieszkańców oraz terapeutów często bywa zbawienna i korzystna dla wszystkich. Czasem przyrządzane smakołyki zaskakują swoim smakiem nawet tych, którzy sami je przygotowali. Wiadomo – nic nie smakuje tak jak własnoręcznie przyrządzony posiłek. No, chyba, że od … mamy. Ale na to też mamy swoje sposoby ;-)

więcej »


Sporty (niekoniecznie) zimowe
25.02.2017

Sport to zdrowie i każdy, nawet zimą, to powie. Wprawdzie na typowe sporty zimowe w tym roku nie ma pogody, jednak i na taką ewentualność mamy swoje sposoby.

więcej »


Remont Kuchni
14.02.2017

Z każdym rokiem coraz bardziej dostosowujemy do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek, w którym działa mieszkanie treningowe. Do tej pory udało nam się naprawić dach, wyposażyć budynek, wyremontować pokoje, podjazd i chodnik przed wejściem do budynku, wymienić instalację wraz z piecem c.o., okna, a także zmodernizować łazienki oraz "pokój wytchnień". Każdy kolejny krok ma na celu stworzenie miejsca, w którym osoby z różnorakimi niepełnosprawnościami, będą mogły godnie i wygodnie spędzać swój wolny czas ale również mierzyć się z trudnościami i niedogodnościami dnia codziennego. 

więcej »

1 2 3 4 »
Linki
1% dla OPP
BIP Akademia
Kalendarium
Strona powstała w ramach projektu "Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej we Wrocławiu" współfinansowanego
ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA